پشتیبانی و آموزش

صفحه اصلی » خدمات » پشتیبانی و آموزش

خدمات آموزش و پشتیبانی

خدمات بخش پشتیبانی شامل آموزش ، نصب و راه اندازی نرم افزار بر روی سیستم مشتری می باشد.
که این آموزش بصورت حضوری در شرکت دلفین و یا بصورت تلفنی و ارتباط اینترنتی از طریق نرم افزار ارتباط از راه دور Team Viewer انجام میگیرد، که در آن کلیه جزئیات سیستم اعم از چگونگی شروع بکار و نحوه وارد کردن اطلاعات و روال کاری سیستم توضیح داده خواهد شد. همچنین فایل راهنمای برنامه با توضیحات کامل همراه با عکس بصورت فایل PDF در اختیار مشتری قرار میگیرد.
نصب برنامه نیز از طریق نرم افزار فوق بر روی سیستم مشتری صورت میگیرید که اطلاعات بر روی سیستم اصلی با عنوان سرور با استفاده از برنامه Sql Server (امکان نصب دیتابیس بر روی تمامی نسخه ها) ذخیره میشود و با آماده بودن بستر شبکه بر روی سیستم های مشتری امکان نصب بر روی تعداد کاربران نامحدود با توجه به قرارداد منعقد شده با شرکت انجام میگیرد.
پشتیبانی برنامه شامل پاسخگویی به سوالات مشتری و رفع ایرادات احتمالی و خطاهای پیش آمده در برنامه ، طراحی فاکتورهای سفارشی مشتری، پیگیری درخواست های جدید ارائه شده به واحد برنامه نویسی ، بروزرسانی برنامه بر اساس آپدیت های جدید می باشد.
همچنین ورود اطلاعات خاصی توسط فایل اکسل به قسمتی از برنامه یا تغییر دادن یکسری از اطلاعات ثبت شده از طریق دیتابیس مربوطه بنا به دلایل پیش آمده و یا خروجی گرفتن و یا انتقال پاره ای از اطلاعات توسط این بخش انجام میگیرد.