5 نکته برای بهبود کارایی برنامه نویس ها

5 نکته برای بهبود کارایی برنامه نویس ها » مقاله » 5 نکته برای بهبود کارایی برنامه نویس ها

5 نکته برای بهبود کارایی برنامه نویس ها

نکات بهروه وری آنلاین بسیار زیادی وجود دارد و برخی از آنها خوب است و برخی از آنها نیست ، اما من میخواستم لیستی از چیزهایی که در واقع به شکست خوردن من کمک میکند ایجاد کنم. نکته های اینترنتی برای استفاده بسیار آسان هستند و یک تاثیر سریع دارند ، اما نه برای یک برنامه پنج ساله. این نکات در مورد آنچه کدام نرم افزار استفاده شود یا چه رنگی برای قالب بهترین است ، نخواهند بود ، اما شیوه کلی ، برای افزایش بهره وری بطور قابل توجهی ، میباشد. بنابراین به یاد داشته باشید ، چه کاری برای من است ، شاید آن کار برای شما نیست. شاید این نکات به غیر از برنامه نویس ها نیز مربوط باشد ، اما من میتوانم فقط از تجربه خود بعنوان یک برنامه نویس صحبت کنم.

1-خاموش کردن اینترنت!

بطور جدی ، توصیه ای بهتر از این وجود ندارد. اینترنت یک مرده روشن است و همیشه کار میکند. اگر شما باید کارهایی را انجام دهید ، فقط آنرا خاموش کنید و کنار بگذارید. گوشی خود را در حالت سکوت قرار دهید، همه هشدارهای آنرا خاموش کنید و همه چیز آن مانند آنتن ، Wifiرا قطع کنید. من معمولا اسناد آفلاین زبانهای برنامه نویسی و ابزارها را دانلود نموده و در حال حاضر از آنها استفاده میکنم ، اما وقتی واقعا نیاز به جستجوی یک مشکل یا ثبت درخواست در یک انجمن را دارم ، فقط از تبلت یا گوشی همراه استفاده میکنم. خوب ، گاهی اوقات استفاده دوباره از اینترنت با کامپیوتر ، بسیار سریع و راحتتر است ، اما نباید زیاد در آن سرگردان ماند.

2- انتخاب یک هدف واحد و تجسم نتیجه

من زمانی که به اندازه یک تن وظیفه دارم و هیچ ایده ای برای اینکه از کجا شروع کنم ندارم اغلب بهره وری خود را از دست میدهم. یکی را انتخاب و شروع به انجام آن نمائید. اگر شما نتوانستید وظیفه ای را انتخاب کنید ، حداقل آنها را اولویت بندی و یک لیست مرتب شده آماده کنید. من برای جلوگیری از این مسئله ، وظایفم را زیاد تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی بسیار انجام میدهم ولی با این کار به جایی نمیرسم . فقط وقتی شروع به کار میکنم به بهترین نتایج میرسم. تجسم نتیجه نهایی محرک بسیار بزرگ است و این برای حفظ مسیر روشن رسیدن به هدف کمک میکند.

3- استراحت کردن منظم

اینکه در تمام روز مقابل یک کامپیوتر بشینید و درواقع بهره وری نداشته باشید ، بسیار آسان است. من بدون استراحت های منظم ، سریع خسته شده و تمرکز خود را از دست میدهم. آنچه شما را خوشحال میکند انجام دهید ،اما چک کردن گوشی همراه را کنار بگذارید ، روی تبلت مطالعه کنید و کارهای مرتبط یا هر چیز فنی انجام دهید. زمان استراحت ، آرام باشید و استراحت کنید ، افکار خود را متمرکز نموده و محیط پیرامون خود را بررسی نمائید.

4-برنامه ریزی قبل از شب

من سعی میکنم قبل از پایان کار یا قبل از خوابیدن برای روز بعد یک برنامه ریزی کوچک انجام دهم.این نگرانی مرا ، از کارهایی که فردا باید انجام دهم را، از بین میبرد و در واقع به آغاز سریع کار ئر روز کاری بعدی کمک میکند. همچنین هرگز یک کار ناتمام را بدون یک یادداشت ، بخصوص در روزهای تعطیلات آخر هفته ترک نمیکنم. عدم انجام اینکار ، باعث میشود به آسانی فراموش کنید اشکال یا ویژگی آنچه که شما روی آن کار کرده اید و برای کشف یا بخاطر آوردن مسائل ، یک صبح روز کاری صرف نموده و هیچ بهره وری مفیدی نخواهید داشت.

5-اختیاری : استفاده از کافئین یا سایر محرک ها

اجازه بدهید روبرو شویم ، کافئین ، نیکوتین و سایر محرکها میتوانند بهره وری شما را تا حد زیادی افزایش دهند. آنها برای همه افراد نیستند ، اما اکثر مردم از آنها ، در یک راه یا سایر موارد استفاده میکنند. قهوه ، چای ، شکلات و نوشیدنی ها بصورت گسترده منابع زیادی از کافئین استفاده میکنند. و بیش از حد طعم خوبی دارند.

coffee-productivityمسیری که شما پیموده اید ممکن است متفاوت باشد!

انصراف دیدگاه